Tlačenkov memoriál 2018

22.07.2018 16:47

Tlačenkov memoriál - 9.ročník.

Sokolské chaty 21.7.2018

Jožko Pišta trampami prezývaný aj Tlačenka bol zakladajúcim členom trnavskej trampskej osady Bandolero .Neskôr chodil s osadov Galejníci ,ktorá vznikla v 80. rokoch minulého  storočia tak ,ako to vo väčšine osád býva aj Galejníci sa postupne poženili a trampovanie „zavesili „na kliniec. Tlačenka zostal starým mládencom a tiež do svojej smrti v roku 2008 verný trampingu. Mal iba 48 rokov. Mimo trampovania bavil Tlačenku aj futbal a často sa zúčastňoval zápasov ,ktoré hrali trnavskí trampi medzi sebou. Aj k jeho zavalitej a obéznej postave ho kamaráti stavali do bránky, ktorú svojou postavou dobre vypĺňal. Zápasy sa hrávali sprvoti na improvizovanom  ihrisku v Kamennom mlyne za kúpaliskom a neskôr na ZŠ na ul. A Kubinu .Tlačenka bol veselej a kamarátskej povahy a dokázal si urobiť srandu  z každého ,ale hlavne zo seba. Svedčí o tom aj historka s lekárkou ,ktorá sa ho pýtala na jeho miery .Tlačenka odpovedal jednoznačne : 170 na 170. Až potom pochopila ,že výška  v centimetroch je rovnaká ,ako váha v kilogramoch.

Po Tlačenkovaj smrti sa kamaráti z T.O. Stratená stopa a Gepardi  rozhodli ,že na počesť kamaráta Tlačenku usporiadajú  každoročne   futbalový  turnaj na ihrisku ,ktoré sa nachádza  na Sokolských chatách. Aj v sobotu 21.7.2018 sa na tomto ihrisku odohral zápas medzi mužstvom „Chatárov „a mužstvom „ Trampov“. Hralo sa  2x 35 minút  a rozhodoval Capan . Úvodné slovo mal Cigáň zo Stratenej stopy, ktorý pripomenul pamiatku na kamaráta Tlačenku a zaznela aj Tlačenkova  obľúbená  pesnička- „Panenka“ .Potom  rozhodca pískol úvodný hvizd a začal zápas roka. Hráči si počas zápasu odbiehali k pípe na pivko ,alebo malinovku . Jarka s Lubošom varila pri ihrisku tradičný guľáš. / bol výborný/Počas zápasu nebol nikto zranený a nepadla ani jedna červená karta. Zápas skončil  s neznámym  skóre ,ale ako sme sa dozvedeli, vyhrali Chatári.   

  My si ale  myslíme  ,že tu vyhrali všetci ,ktorí si touto akciou pripomenuli nášho kamaráta Tlačenku. Víťazi dostali okrem pamätných listov aj  pohár kvašákov a potom už začala hrať kapela  s Divochom  na čele .Podával sa guľáš ,pivko ,malinovka a kto mohol ,aj niečo tvrdšie .Poďakovanie za  prípravu tejto akcie  patrí dvom osadám z Trnavy  - Stratenej stope a Gepardom.  Ahoooooj a tešíme sa na ďalší ročník.

Text:Bublina                                  Foto: Gabika ,Froschka..