Čútorov pochod 2023

26.03.2023 19:23

Čutorov pochod 25.3.2023

      Je to spomienka na kamaráta, trampa, ktorá sa každoročne koná v Čertovom žlabe.  /Malé Karpaty/

Počasie bolo vybavené , deň pred akciou, večer popršalo, to aby sa nám neprášilo, keď budeme šlapať z Jahodníka do žlabu.

Trás bolo viac, jedna išla  o 8-mej  z Jahodníka smerom na Lošonec,kameňolom sme obišli vrchom, čiže naskytla sa nám panoráma  pohľadu " veľkého kráteru" z vtáčej perspektívy. Pokračovali sme zostupom k potoku Majdán a prišli k horárni Polámané.

Odtiaľ pokračujeme lesnou cestou až k sedlu Veterlína a stredným traverzom pod jaskyňou Malá skala na rázcestie Vlčiareň a do žlabu.

Druhá skupinka trampov a turistov o 10-tej išla pod jaskyňou Driny na Vlčiareň a odtiaľ do žlabu.

Ďalšia partia okolo Froschky išla náučným chodníkom do žlabu. Aby toho nebolo málo partia okolo Dufana , nestora turistiky P. Badu, J. Trubača, D. Poláka prišli od Bukovej cez Ostrý Kameň, Záruby do žlabu. /klobúk dolu.../

      Proste stretli sme sa tam z rôznych smerov a zaspomínali sme si minútkou ticha na všetkých kamarátov, trampov, turistov, známych, blízkych a tak uctili si ich pamiatku.

Kamaráti s gitarami Vilko Hubatý, Kamil- šaman ml., Gombík ml.  zahrali "Kamaráda" a ďalšie trampské pesničky, čím prispeli k dobrej nálade,

Kamarát Pyroman založil už tradične oheň, na ktorom sa opekalo. Proste jedlo sa , pilo sa , čo si kto doniesol.

Potom sme zišli do koniarne na Jahodníku, kde nás čakali  Bublina, Šmrxo,  2 Jarky, Ringo ,Gabika, Koleno, Jarino a mnohí ďalší.

Aj tu, muzikanti pokračovali  v hudobnej produkcii, a pridávali sa k nim aj ďalší muzikanti. Nálada gradovala.

Sedeli sme na terase, debatovali a po západe slnka  sme sa rozišli .. Akcie sa  zúčastnilo sa cca 80 kamarátov a kamarátiek.

Babulo

https://eu.zonerama.com/Dialkoplaz/Album/958

https://froschka2.rajce.idnes.cz/Cutorov_pochod_2023/2299

https://eu.zonerama.com/dufan/Album/9581226?secret=c9a40ca7a7454f10b80afa770ccda2ebQ6eW73S4aO

 

Čútorov pochod 2023