T.O. Líne kostry - T.O. Malá Vega 2017

30.08.2017 15:45

Potlach k 45. Výročiu založenia trampskej osady LÍNE KOSTRY

Divoky u Zdounek 18. – 20. 8. 2017

 

Na spoločný oheň kamarátov od Sama z T. O. LÍNE KOSTRY a Píďalu z T. O. MALÁ VEGA sa nás vybralo tentoraz  z Trnavy požehnane. V podhorí Chřibov na „skautské Jelení louce“ pri Divokách u Zdounek  sme sa tak v piatok podvečer stretli Kleky a Arab od T. O. Icarilla, Šoko , Dufan z T. O. Túlaví psi, Kutáč, ten i v „doprovode“ Karin a vnučky Soni a Majo s Miškou od „Štvancov“, Vilko- Hubatý s Mončou od T. O. Topsona, Čížo, Mao z T. O. Oranžový expres, aj špačinský „Večný Vlk Vlado“ s Beou .

Do „sobotného nadrána“ sme sa, ako je zvykom zúčastnili všetci muzicírovania a  „prežierania sa a tiež niektorí z nás (takmer všetci) prekonzumovávania sa, po trnavsky rozumej preslop... sa“.

Sobotňajšie dopoludnie sme,  ako sa stalo u väčšiny z nás tradíciou  vyvolávanou už „svätou povinnosťou“ spoznať kus nami nepoznanej krajiny spájanej s neodbytnou nutnosťou „napojiť sa“, spojili  s „výšľapom“, tentoraz s cieľom horská chata Bunč na hrebeni Chřibov. Však  tam aj  nášmu poznávaniu padla pri jej „spoznaní“  za obeť všetka jabĺčkovica od Jelínka. Ale hoci „smoklilo“ zostup na potlachovisko prebehol aj bez poznania návratovej cesty bez problémov.

Popoludnie a podvečer sa „odohrávala“ na Jelení louce klasika, súťažilo,  hralo a „bratalo“ sa. Našim sa v súťažení tiež už ako tradične nedarilo, ale zúčastnili sa, (tuším iba Vlado a Bea). Po dvadsiatej  hodine „zahorel“ slávnostný“ oheň k 45. Výročiu T. O. LÍNE KOSTRY a znova sa, ako sa patrí, súťažilo (Vilko- Hubatý) a následne zabávalo pri ohni v kamarátskom duchu do neskorých nočných hodín.

V nedeľu lúčenie  trošku uponáhľalo nevľúdne počasie, ale čo už, hoci kamaráti z Moravy okolo Sama a Píďalu dokázali pripraviť ako už tradične pohodové stretnutie, asi by sme chceli od nich veľa, aby vedeli dirigovať ešte aj počasie. Ale všetko ostatné  u m í / v e d i a.

Ďakujeme, za Trnavčanov Kutáč.  

 
 

 

Fotogaléria: T.O. Líne kostry - T.O. Malá Vega 2017